07.11.12

Web Siteleri TSE'li Olacak

Sektör Haberleri

ODTÜ ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde web sitelerinin uluslararası standartlara uygunluğunu belirleyen ve belgelendiren Türkiye'nin ilk ve tek akredite İnsan-Bilgisayar Etkileşimi laboratuvarı hizmet vermeye başladı. Laboratuvarın kurucusu ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay, yaptığı açıklamada, laboratuvarın kamu kurumları ve firmaların web sayfalarının kullanıcılar açısından ne derecede anlaşılır ve işlevsel olduğu konusunda araştırmalar yapacağını söyledi.

devamı...
07.11.12

Microsoft Yeni TL Simgesi Güncellemesini Yayınladı

Sektör Haberleri

Yeni TL simgesi için microsoft tarafından güncelleme yayınlandı - Bu Güncelleme Windows 7 ile birlikte diğer işletim sistemlerine de sunuldu. Yeni TL simgesi Windows 8'den sonra artık Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 ile de kullanılabilecek. Microsoft tarafından yapılan duyura göre bu güncelleme sayesinde Türkçe klavyelerde Türk Lirası'nın yeni sembolü de kullanılabilir olacak.

devamı...
30.05.12

Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre Şirket Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Sektör Haberleri

 Web sitesi zorunluluğu Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun 14 Şubat 2011 tarihli 27846 sayılı kanunu ile zorunlu hale getirilmiştir. Sadece sermaye şirketleri bu uygulama içerisindedir. Kanuna göre sermaye şirketleri ise; anonim şirketleri, limited şirketleri ve sermayesi paylarla bölünmüş komandit şirketlerdir.   Kanunun amacı , bir web sitesinin  herkesin her yerden kolayca erişebildiği bir veri ortamı olmasından dolayı şirketler hakkında bilgi takibinin yapılabilir duruma getirilmesidir.   Yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren site yaptıran firma sahiplerine, tüm ortaklarına ve müdürlerine 6 aya kadar hapis ve para cezaları uygulanacaktır. 

devamı...
07.08.11

Online Kids Marketing, internetin gücünü masaya yatırıyor

Sektör Haberleri

www.tipeez.com  öncülüğünde düzenlenen Online Kids Marketing Konferansı, 18 Şubat Cuma günü Swissotel The Bosphorus'ta gerçekleştirilecek. Online Kids Marketing'in uzmanlarının bir araya geleceği konferansta dijital nesle ulaşmada internetin gücü dünyadan örneklerle aktarılacak.

devamı...
07.08.11

İnternet reklamcılığı uçuşa geçti

Sektör Haberleri

 IAB Başkanı Greg Stuart, internet reklam pazarının ABD’de 12 Milyar, Türkiye’de ise 12 Milyon Dolar bir hacme sahip olduğunu belirterek, internet reklamcılığının büyüme hızındaki artışı gözler önüne serdi.Merkezi ABD’de bulunan Interactive Advertising Bureau’nun – IAB Başkanı Greg Stuart, internetin reklam veren için avantajlı mecralardan biri olduğunu söyledi. Her 1 dolarlık tanıtım yatırımının farklı mecralarda geri dönüşü değerlendirildiğinde internetin yüksek geri dönüşüm gösterdiğini vurgulayan Stuart, “ABD’de bir kamyon şirketi reklam bütçesinin bir kısımını televizyondan internete kaydırdı ve büyük bir satış artışı sağladı” dedi.

devamı...

Bizden Haberdar Olun

Hakkımızdaki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen E-Posta bültenimize abone olun.

Gönder

İletişim

  • Adres : İçerenköy Mh. Ali Nihat Tarlan Cd. Yuvarlak Sk. No:2/7 Kat:3
    34752 Ataşehir/ İSTANBUL
  • Telefon : +90 850 885 17 99
  • Email : info@akarenet.com

Copyright © 2021 | AkareNet