Microsoft Yeni TL Simgesi Güncellemesini Yayınladı

Sektör Haberleri - 07.11.12

Yeni TL simgesi için microsoft tarafından güncelleme yayınlandı - Bu Güncelleme Windows 7 ile birlikte diğer işletim sistemlerine de sunuldu.

Yeni TL simgesi Windows 8'den sonra artık Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 ile de kullanılabilecek. Microsoft tarafından yapılan duyura göre bu güncelleme sayesinde Türkçe klavyelerde Türk Lirası'nın yeni sembolü de kullanılabilir olacak.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın yeni sembolü açıklamasının ardından Microsoft Türkiye'nin Merkez Bankası ile başlattığı ortak çalışma neticesindeöncelikle Unicode organizasyonuna gerekli başvurular yapılarak yeni sembol Unicode karakter kümesine eklendi. Windows mühendisleri yeni karakteri Windows 8'in içine eklemenin hemen ardından ana kapsamda desteklenen diğer işletim sistemleri için de gerekli çalışmalarını tamamladılar. Yeni TL sembolüne Türkçe Q ve Türkçe F klavyelerde AltGr+T tuş kombinasyonu ile ulaşılabiliyor.

Yeni TL simgesini kullanmak için http://support.microsoft.com/kb/2739286 adresinde yer alan güncellemeleri, kullandığınız işletim sistemine göre seçerek yükleyiniz. Güncellemeyi yüklerken 32 bitlik Internet Explorer kullanmalısınız. Diğer tarayıcılar ile bu güncellemeyi yükleyemiyorsunuz. 

 

|

Bizden Haberdar Olun

Hakkımızdaki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen E-Posta bültenimize abone olun.

Gönder

İletişim

  • Adres : İçerenköy Mh. Ali Nihat Tarlan Cd. Yuvarlak Sk. No:2/7 Kat:3
    34752 Ataşehir/ İSTANBUL
  • Telefon : +90 850 885 17 99
  • Email : info@akarenet.com

Copyright © 2021 | AkareNet